• Jak zostać wiarygodnym kredytobiorcą?

  Czy wiesz co to jest wiarygodność kredytowa, co na nią wpływa i jak ją budować? Ekspert BIK wyjaśni jak można zostać wiarygodnym kredytobiorcą i jakie możliwości daje dobra historia kredytowa, oraz co to jest ocena punktowa, tzw. scoring. Ekspert Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej opowie w jaki sposób budował swoją wiarygodność kredytową Pan Tadeusz, klient Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego SKEF.

  więcej

  Czy da się "wyczyścić BIK"?

  Jeśli zastanawiasz nad skorzystaniem z usług firm oferujących "czyszczenie BIK", sprawdź najpierw, czy w ogóle jest to możliwe. Ekspert BIK odpowie czy da się "wyczyścić BIK" oraz kto i na jakich zasadach może korygować dane w BIK.

  więcej

  Jak zadbać o pozytywną historię kredytową?

  Masz dobrą historię kredytową? Powinieneś o nią dbać. Ekspert BIK podpowie jakie są zasady tworzenia pozytywnej historii kredytowej i co należy zrobić, aby móc jak najdłużej z niej korzystać. Ekspert Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej z Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego wyjaśni co się dzieje w przypadku jej braku. 

   

  więcej

  Jak się ustrzec przed wyłudzeniem kredytu na Twoje dane?

  Dzięki dostępowi do swoich danych w BIK, każdy klient banku lub SKOK-u ma możliwość sprawdzenia czy dane przekazywane przez te instytucje są poprawne, aktualne i czy nie próbowano wziąć kredytu posługując się np. naszym skradzionym dowodem. Ekspert BIK wytłumaczy jak działa Alert Strażnik Kredytu chroniący przed wyłudzeniem kredytu.

   

  więcej

  Mleko się rozlało - mamy dług - co teraz? Co robić w przypadku nadmiernego zadłużenia?

  Historia kredytowa, jak każda historia może mieć dobre i gorsze momenty. Jeśli masz kłopoty ze spłatą swoich kredytów na pewno nie możesz się poddać, unikać rozmów z kredytodawcą czy w ogóle nic nie robić. Ekspert BIK podpowie jak w takiej sytuacji najlepiej postąpić, jakich kroków unikać, a na których się skupić. 

  więcej

  Bank odmówił Ci kredytu? Dlaczego?

  Nadal często się zdarza, że klient któremu odmówiono udzielenia kredytu słyszy lub sam wnioskuje, że to przez historię kredytową z BIK. Ekspert BIK wytłumaczy co może wpłynąć na odmowną decyzję banku. 

  więcej

  Na jaki kredyt mnie stać?

  Kiedy starasz się o kredyt, poświęć trochę czasu na sprawdzenie ofert kilku banków i SKOK-ów, bo od tego zależy ile taki kredyt będzie Cię ostatecznie kosztował. Ekspert BIK doradzi jakie elementy wziąć pod uwagę przy staraniu się o kredyt. Poznaj historię małżeństwa, które po tym jak otrzymało kredyt hipoteczny, zaczęło zmagać się z problemami finansowymi. 

  więcej