• Jak postępować, gdy stracimy dowód osobisty?

  Dokumenty niestety tracimy często – jak wskazują dane z Raportu InfoDOK, Polacy co godzinę zastrzegają 15 dokumentów. Posłużenie się przez osoby niepowołane skradzionym dokumentem może przysporzyć wielu nieprzyjemności. W naszym wakacyjnym poradniku podpowiadamy, co zrobić w przypadku zgubienia bądź kradzieży dokumentu tożsamości.

  więcej

  Co należy wiedzieć przed poręczeniem kredytu?

  Kiedy bliska osoba prosi o poręczenie kredytu, zazwyczaj trudno odmówić. Jak wskazują dane BIK, w całej Polsce zdecydowało się na to niemal pół milona osób. Wszystkim, którzy chcą mądrze i odpowiedzialnie podjąć decyzję o udzieleniu poręczenia, eksperci BIK dedykują „Poradnik poręczyciela".

  więcej

  Poradnik świątecznego kredytobiorcy

  Jak co roku o tej porze, stajemy się szczodrymi Świętymi Mikołajami, często szukamy możliwości uzyskania dodatkowego finansowania. Jedną z szans na wsparcie domowego budżetu jest kredytowy zastrzyk gotówki. BIK podpowiada, co warto wiedzieć przed skorzystaniem ze świątecznej oferty banku.

  więcej

  Jak zarobić 631 punktów, czyli sekrety oceny punktowej BIK

  Od jednej do pięciu gwiazdek albo od 192 do 631 punktów - tyle może przyznać ci BIK. Im masz więcej punktów lub gwiazdek, tym lepiej. Od tej oceny może zależeć, czy bank udzieli ci kredytu i na jakich warunkach.

  więcej