• Scoring BIK – czy warto zbierać punkty?

  Zastanawiasz się czym jest scoring i jakie ma dla Ciebie znaczenie? Obejrzyj film i dowiedz się wszystkiego o scoringu BIK i jego wpływie na decyzje kredytowe. Sprawdź czy sam masz wpływ na punktację i liczbę gwiazdek.

  więcej

  Jak zarobić 631 punktów, czyli sekrety oceny punktowej BIK

  Od jednej do pięciu gwiazdek albo od 192 do 631 punktów - tyle może przyznać ci BIK. Im masz więcej punktów lub gwiazdek, tym lepiej. Od tej oceny może zależeć, czy bank udzieli ci kredytu i na jakich warunkach.

  więcej

  Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ocenie punktowej

  Ocena punktowa jest wykorzystywana zarówno w procesie podejmowania decyzji kredytowych, jak i w poźniejszym monitorowaniu wiarygodności kredytowej klienta. Ponieważ scoring znajduje coraz szersze zastosowanie w bankowości, dotyczy on praktycznie wszystkich klientów posiadających lub ubiegających się o kredyty. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

  więcej

  Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

  Spłać kredyty, oddaj karty, zadbaj o historię w BIK i wykaż stabilność dochodów, jeśli nie masz etatu – podpowiadamy co zrobić, by poprawić swoją zdolność kredytową przed zaciągnięciem kredytu na mieszkanie.

  więcej

  Jak zostać wiarygodnym kredytobiorcą?

  Czy wiesz co to jest wiarygodność kredytowa, co na nią wpływa i jak ją budować? Ekspert BIK wyjaśni jak można zostać wiarygodnym kredytobiorcą i jakie możliwości daje dobra historia kredytowa, oraz co to jest ocena punktowa, tzw. scoring. Ekspert Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej opowie w jaki sposób budował swoją wiarygodność kredytową Pan Tadeusz, klient Ośrodka Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego SKEF.

  więcej