Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Platforma Antyfraudowa BIK

Chronimy kredytodawców przed wyłudzeniami.

Platforma Antyfraudowa jest skuteczna

Jeśli Twoja firma udziela finansowania, możesz skorzystać z rozwiązania, które skutecznie wykrywa nadużycia i przeciwdziała im - w sektorze klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Podstawą działania Platformy jest połączenie z największa w Polsce baza danych, licząca aktualnie 9,5 mln wniosków o udzielenie finansowania. Od stycznia do czerwca 2021 roku przeanalizowaliśmy wnioski o łącznej wartości ponad 48 mln zł. Dzięki wykorzystaniu ponad 150 reguł antyfraudowych, przyczyniamy się do wykrywania prób wyłudzeń i nadużyć już na etapie składania przez oszustów wniosków o finansowanie. Dodatkowo weryfikacja dzieje się w czasie rzeczywistym - średni czas przetwarzania danych jest krótszy niż 2 sekundy.

Przyłącz się i chroń swoje aktywa

Obecnie z Platformy korzysta łącznie 15 firm takich jak: banki, instytucje pożyczkowe i leasingowe, (a kolejnych 15 jest w trakcie przyłączania). Dzięki temu możemy ich wspierać w wyszukiwaniu i wykrywaniu nadużyć. W przypadku udzielania finansowania osobom fizycznym, najczęściej występującymi nadużyciami są: wykorzystanie skradzionej tożsamości, użycie fikcyjnej tożsamości lub skompromitowanych danych teleadresowych. Skutecznie wychwytujemy oszustwa związane z wnioskami o kredyty gotówkowe, ratalne, karty kredytowe oraz limity konta.

Działamy również w obszarze udzielania finansowania przedsiębiorców. Przestępstwa w tym segmencie są często popełniane przy użyciu powielonych danych osobowych, ukrytych w strukturze organizacyjnej. Celem jest ukrycie nierzetelnych rzeczywistych beneficjentów oraz podmiotów i osób powiązanych z kredytobiorcą.

Z Tobą będziemy jeszcze bardziej skuteczni

Dzięki naszym analizom wiemy, że te same dane potrafią być wykorzystywane przez przestępców wielokrotnie. Możemy więc łatwo wykryć oszustwo, jeśli tylko Twoja firma skorzysta z naszego rozwiązania. Twoja obecność oznacza więcej danych o nadużyciach i czyni Platformę jeszcze bardziej skuteczną. Chcemy służyć całemu sektorowi udzielającemu finansowania, klientom indywidualnym i przedsiębiorcom w Polsce, po to aby budować bezpieczny biznes.