Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Poradnik BIK

Spłata kredytu po śmierci współmałżonka – co musisz wiedzieć?

Zmarli często pozostawiają po sobie nieuporządkowane sprawy, z którymi muszą sobie radzić pogrążeni w żałobie najbliżsi. Niekiedy dotyczy to także kredytów i innych form zadłużenia. Przeczytaj, co dzieje się z kredytem po śmierci współmałżonka i jak należy postępować w takiej sytuacji.

Więcej

Upadłość konsumencka a BIK - jak to wygląda w praktyce?

Jeśli ktoś rozważa upadłość konsumencką, to znaczy, że znalazł się w bardzo złej sytuacji finansowej i od dłuższego czasu nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań. Upadlość konsumencką można nazwać restartem finansowym, jednak uruchomienie takiej procedury ma też poważne konsekwencje, które warto rozważyć, zanim podejmie się ostateczną decyzję o złożenie wniosku o upadłość w sądzie.

Więcej

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt?

W dobie rozwoju gospodarczego i rosnącej konsumpcji coraz chętniej zaciągamy kredyty.

Więcej

Harmonogram spłaty kredytu — co warto o nim wiedzieć?

Najważniejszym obowiązkiem osoby, która bierze kredyt lub pożyczkę, jest terminowa spłata zaciągniętego zobowiązania. W artykule wyjaśnimy, czym jest harmonogram spłaty, kiedy bank go wydaje i jakie mogą być konsekwencje opóźnień w spłacie.

Więcej

Wakacje kredytowe 2022 i 2023 - od kiedy wnioski i jakie są zasady?

Rosnące w szybkim tempie stopy procentowe spowodowały wzrost rat kredytów hipotecznych do poziomu trudnego do uniesienia przez wiele gospodarstw domowych. Na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, osoby spłacające kredyty hipoteczne będą mogły odroczyć nawet 8 rat - 4 w 2022 i 4 w 2023 roku. Kto może skorzystać z wakacji kredytowych i jak złożyć wniosek?

Więcej