Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Poradnik BIK

Kredyt a pożyczka – jakie są różnice? Jaka zdolność kredytowa?

Kredyt” i „pożyczka” to słowa, które bardzo często są stosowane zamiennie. W rzeczywistości są to jednak inne produkty finansowe, a zasady ich udzielania są określane przez odrębne przepisy prawa. Czym dokładnie różnią się kredyt i pożyczka?

Więcej

Wyciek danych osobowych – co robić? Pomogą Ci Alerty BIK.

Hakerzy i oszuści wykradają dane osobowe by wykorzystać je w przestępczy sposób – np. do wyłudzania kredytów. Ochrona danych wymaga przestrzegania wielu zasad. Nawet największa ostrożność nie jest jednak w stanie całkowicie uchronić Cię przed ich wyciekiem. Możesz jednak minimalizować konsekwencje wykorzystania Twoich danych przez oszustów.

Więcej

Jak bank sprawdza zatrudnienie kredytobiorcy?

Aby zabezpieczyć swoje interesy, bank weryfikuje informacje o zatrudnieniu podawane przez klientów. Dowiedz się, w jaki sposób to robi!

Więcej

Co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Jeśli chcesz kupić nieruchomość z pomocą kredytu bankowego, musisz mieć tzw. wkład własny. Żaden bank nie udzieli Ci bowiem kredytu na 100% wartości nieruchomości. Czym dokładnie jest wkład własny i co może się do niego zaliczać? Ile powinien wynosić przy kredycie hipotecznym?

 

Więcej

Ile się czeka na kredyt hipoteczny?

Bez kredytu hipotecznego wiele osób nie mogłoby sobie pozwolić na zakup mieszkania. Aby go uzyskać, trzeba jednak przejść przez wiele formalności. Zastanawiasz się, ile się czeka na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Więcej