Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Poradnik BIK

Jak działa kredyt konsolidacyjny. Kiedy warto z niego skorzystać?

Spłacasz kilka różnych zobowiązań, które powoli zaczynają ciążyć na Twoim budżecie?  W tym przypadku warto rozważyć kredyt konsolidacyjny. Czy jednak zaciąganie kolejnego zobowiązania w trudnej sytuacji ma sens? Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny, kto może z niego skorzystać i czy się opłaca.

Więcej

Kredyt a pożyczka – jakie są różnice? Jaka zdolność kredytowa?

Kredyt” i „pożyczka” to słowa, które bardzo często są stosowane zamiennie. W rzeczywistości są to jednak inne produkty finansowe, a zasady ich udzielania są określane przez odrębne przepisy prawa. Czym dokładnie różnią się kredyt i pożyczka?

Więcej

Wyciek danych osobowych – co robić? Pomogą Ci Alerty BIK.

Hakerzy i oszuści wykradają dane osobowe by wykorzystać je w przestępczy sposób – np. do wyłudzania kredytów. Ochrona danych wymaga przestrzegania wielu zasad. Nawet największa ostrożność nie jest jednak w stanie całkowicie uchronić Cię przed ich wyciekiem. Możesz jednak minimalizować konsekwencje wykorzystania Twoich danych przez oszustów.

Więcej

Jak bank sprawdza zatrudnienie kredytobiorcy?

Aby zabezpieczyć swoje interesy, bank weryfikuje informacje o zatrudnieniu podawane przez klientów. Dowiedz się, w jaki sposób to robi!

Więcej

Co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Jeśli chcesz kupić nieruchomość z pomocą kredytu bankowego, musisz mieć tzw. wkład własny. Żaden bank nie udzieli Ci bowiem kredytu na 100% wartości nieruchomości. Czym dokładnie jest wkład własny i co może się do niego zaliczać? Ile powinien wynosić przy kredycie hipotecznym?

 

Więcej