Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Platforma Biometrii Behawioralnej BIK

Rozwiązanie antyfraudowe uwierzytelniające klienta w sieci.

Biometria behawioralna wzmacnia cyfrowy arsenał Grupy BIK

W oparciu o technologię spółki Digital Fingerprints, BIK wzmacnia swoje dotychczasowe kompetencje w budowie sektorowych systemów i usług antyfraudowych. Celem akwizycji jest włączenie technologii gwarantującej bezpieczeństwo banków i ich użytkowników w innowacyjną Platformę Biometrii Behawioralnej BIK.

BIK od wielu lat łączy swoje kompetencje w obszarze wymiany informacji z zaawansowaną cyfrową technologią, a oferowane dla sektora finansowego usługi i systemy antyfraudowe przynoszą wymierne oszczędności. Do grupy już wdrożonych w BIK rozwiązań wykrywających fałszywe wnioski kredytowe w bankach oraz systemu ochrony wszystkich transakcji online z poziomu weryfikacji urządzeń, dołącza kolejny innowacyjny mechanizm – biometria behawioralna, pozwalająca na identyfikację oszusta w czasie rzeczywistym niezależnie od aplikacji, czy urządzenia z jakiego korzysta.

Innowacyjna technologia ochroni każdego

Digital Fingerprints rozwija system bezpieczeństwa bazujący na biometrycznym profilu zachowania klientów, m.in. sposobie pisania na klawiaturze, korzystania z myszy komputerowej, czy aplikacji mobilnej. Algorytmy do budowy profili opracowane zostały z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i przy użyciu procesów machine learning. Model biometryczny potrafi wychwycić anomalie w zachowaniu użytkownika, co pozwala wykryć oszukańczą operację oraz ostrzec np. bank przed nieuprawnionym przelewem z konta albo złożeniem wniosku kredytowego.

Biometria behawioralna jest uznana za metodę silnej autoryzacji klienta przez European Banking Authority. Banki, które skorzystają z tej technologii, nie muszą implementować innych mechanizmów autoryzacji, takich jak tokeny, SMS czy aplikacje mobilne.