Raport BIK

Wszystkie informacje o Twoich kredytach w jednym miejscu.
W łatwy sposób skontrolujesz swoją historię kredytową.

Raport BIK się sprawdza.

Pobierz Raport teraz

Dlaczego warto pobrać Raport BIK

Możesz spać spokojnie
Możesz spać spokojnie
Szybko sprawdzisz, kto pytał o Twoje dane i upewnisz się, że nie masz zobowiązań, o których nie wiesz.
Spłacasz kredyt
Spłacasz kredyt
Zweryfikujesz, czy informacje o spłaconych ratach (i ew. wakacjach kredytowych) są przekazywane do BIK regularnie i prawidłowo.
Bank odmówił Ci kredytu
Bank odmówił Ci kredytu
Dowiesz się, czy to przez Twoją historię kredytową lub opóźnienia w opłacaniu rachunków.
Chcesz wziąć kredyt
Chcesz wziąć kredyt

Przygotujesz się do złożenia wniosku. Zobaczysz, jakie dane na Twój temat widzi instytucja finansowa.

Co zawiera Raport BIK

 • Sprawdzisz swoją pełną historię kredytową w BIK, informacje o opóźnieniach w płatnościach oraz zobaczysz, czy nie masz długów w bazie BIG InfoMonitor.
 • Poznasz swoją ocenę punktową BIK (tzw. scoring) i zobaczysz dokładne wyjaśnienie, co wpływa na jej wysokość w Twoim przypadku.
 • Skontrolujesz informacje o korzystaniu z wakacji kredytowych; przy kredycie aktualnie objętym wakacjami kredytowymi jest adnotacja: Ustawowe zawieszenie spłaty – kredyt hipoteczny, natomiast po upływie wakacji kredytowych: Zakończone ustawowe zawieszenie spłaty – kredyt hipoteczny.
 • Znajdziesz informacje o swoich zakupach z odroczoną płatnością; transakcje tego typu zarejestrowane w BIK są w sekcji: Zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty, oznaczone jako: Zakupy z odroczoną płatnością.


Jak wygląda Raport BIK?

Zobacz przykładowy raport

Raport BIK

54 zł

 • 1 Raport BIK - Twoja pełna historia kredytowa.

 • Co zyskujesz:

  Sprawdzisz, czy nie masz opóźnień w spłatach i czy nikt nie wziął na Ciebie kredytu. Obliczysz swoje szanse na kredyt lub pożyczkę. Upewnisz się, czy nie masz zobowiązań o których nie wiesz.

Zamów Raport BIK

Pakiet BIK

139 zł / rok

 • 6 Raportów BIK
 • Alerty BIK na rok - dostaniesz SMS za każdym razem, gdy ktoś złoży wniosek o kredyt na Twoje dane.

Co zyskujesz:

Kontrolujesz swoją historię kredytową oraz obliczysz swoje szanse na kredyt. Upewnisz się, że nikt nie wziął na Ciebie kredytu, a dzięki Alertom BIK chronisz się przed wyłudzeniami.

Zamów Pakiet BIK

Pakiet BIK MAX

239 zł / rok

 • Raporty BIK - bez limitu
 • Alerty BIK na rok - dostaniesz SMS za każdym razem, gdy ktoś złoży wniosek o kredyt na Twoje dane.

Co zyskujesz:

W pełni kontrolujesz swoją historię kredytową! Masz nielimitowany dostęp do Raportu BIK oraz Analizatora Kredytowego BIK (w którym sprawdzasz swoje szanse na kredyt). Dzięki Alertom BIK chronisz się przed wyłudzeniami.

Zamów Pakiet BIK MAX

Aby korzystać z oferty BIK, załóż konto w BIK.

Bezpieczeństwo informacji jest dla nas najważniejsze. Musimy mieć pewność, że jesteś tą osobą, za którą się podajesz, zanim
przyznamy Ci dostęp do Twoich danych kredytowych. 

Założenie konta zwykle zajmuje kilka minut.

Masz już konto w BIK? Zaloguj się.

Wybierasz metodę rejestracji
Wybierasz metodę rejestracji

Przygotuj aplikację mObywatel lub dane z dokumentu  tożsamości, w tym numer PESEL

Potwierdzasz tożsamość
Potwierdzasz tożsamość

Najszybciej zrobisz to za pomocą aplikacji mObywatel. Możesz też wykonać przelew online na kwotę 1 zł ze swojego konta.

Aktywujesz konto
Aktywujesz konto

Po sprawdzeniu Twoich danych wyślemy Ci e-mail  z linkiem do aktywacji Twojego konta w BIK.

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania związane z Raportem BIK.
Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w sekcji Pomoc.

Nie, zakupy z odroczoną płatnością nie są brane pod uwagę przy wyliczaniu Twojej oceny punktowej.

Tak. Zestawienie swoich transakcji tego typu zarejestrowanych w BIK znajdziesz w Raporcie BIK w sekcji: Zobowiązania kredytowe w trakcie spłaty, oznaczone jako: Zakupy z odroczoną płatnością.

Informacje kredytowe w Raporcie BIK pochodzą z instytucji finansowych. Przekazują one do BIK wszystkie informacje o udzielanych kredytach. Przekazują także do BIG InfoMonitor informacje o niespłaconych zobowiązaniach finansowych - żeby zwiększyć bezpieczeństwo polskiego systemu finansowego.

Twoje dane są przesyłane do BIK również za każdym razem, gdy składasz wniosek o kredyt lub pożyczkę w instytucji finansowej współpracującej z BIK.

Po udzieleniu kredytu lub pożyczki do BIK spływają informacje o tym, jak spłacasz swoje zobowiązania (terminowo czy z opóźnieniami). Dane te są aktualizowane w terminie nie dłuższym niż 7 dni od momentu całkowitej spłaty zobowiązania, jego wygaśnięcia, stwierdzenia nieistnienia zobowiązania, korekty wysokości, aktualizacji innych informacji czy powstania nowego zobowiązania. BIK dokonuje aktualizacji przekazanych danych w ciągu maksymalnie 7 dni.

Pierwszy zakupiony raport wygeneruje się od razu po dokonaniu płatności. Wygenerowane raporty możesz obejrzeć w sekcji Raporty.

Raport jest interaktywny, możesz rozwijać i zwijać poszczególne sekcje.

W informacjach przekazywanych do BIK znajdują się Twoje dane osobowe oraz szczegóły dotyczące Twoich kredytów, m.in. data ich udzielenia, rodzaj kredytu – np. hipoteczny, liczba i wysokość rat, waluta itp.

Największy wpływ na Twoją historię kredytową ma terminowa spłata kredytów. Do BIK trafiają zarówno informacje pozytywne (o ratach spłacanych w terminie), jak i negatywne (o opóźnieniach).

Instytucje finansowe współpracujące z BIK przekazują również informacje o zaległych ratach kredytu, podjętych działaniach windykacyjnych lub egzekucji należności, a także o zamknięciu rachunku (i powodach tego zamknięcia).

Raport BIK zawiera również informacje finansowe na Twój temat pochodzące z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, m.in. nazwę wierzyciela, kwotę zaległości, datę wezwania do zapłaty.

Nie ma żadnej granicznej kwoty. Dane przekazywane do BIK nie dotyczą kwot, ale ogólnie korzystania z produktów kredytowych, a szczególnie terminowości w spłacie rat. Do BIK trafiają zarówno informacje pozytywne (o ratach spłacanych w terminie), jak i negatywne (o opóźnieniach), bez względu na kwotę zobowiązania.

Dodatkowe informacje znajdują się w karcie produktu.

Karta produktu Raport BIK