Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

Poradnik BIK

Mieszkanie na start – jakie są założenia nowego programu rządowego? Do kogo jest skierowany?

„Mieszkanie na start” to rządowy program dla osób, które chcą kupić nieruchomość na własne potrzeby mieszkaniowe, posiłkując się kredytem hipotecznym. Program ten ma zastąpić obowiązujący od lipca 2023 r. Bezpieczny Kredyt 2%. Jakie są jego najważniejsze założenia, kto może z niego skorzystać i co jeszcze warto wiedzieć o „Mieszkaniu na start”?

 

Więcej

Jak bank sprawdza zatrudnienie kredytobiorcy?

Aby zabezpieczyć swoje interesy, bank weryfikuje informacje o zatrudnieniu podawane przez klientów. Dowiedz się, w jaki sposób to robi!

Więcej

Co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Jeśli chcesz kupić nieruchomość z pomocą kredytu bankowego, musisz mieć tzw. wkład własny. Żaden bank nie udzieli Ci bowiem kredytu na 100% wartości nieruchomości. Czym dokładnie jest wkład własny i co może się do niego zaliczać? Ile powinien wynosić przy kredycie hipotecznym?

 

Więcej

Ile się czeka na kredyt hipoteczny?

Bez kredytu hipotecznego wiele osób nie mogłoby sobie pozwolić na zakup mieszkania. Aby go uzyskać, trzeba jednak przejść przez wiele formalności. Zastanawiasz się, ile się czeka na uzyskanie kredytu hipotecznego?

Więcej

Czym jest limit kredytowy w koncie bankowym i jak nim zarządzać?

Pod koniec miesiąca często brakuje Ci pieniędzy? Przy niespodziewanych większych wydatkach musisz korzystać z pożyczek lub wsparcia bliskich? Być może rozwiązaniem dla Ciebie jest limit kredytowy w koncie bankowym.

Więcej