Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

Oferta Rodzinna BIK

Chroń siebie i bliskich przed wyłudzeniami.

Możesz objąć ochroną nawet cztery dodatkowe osoby – na przykład rodziców, teściów, małżonka  lub pełnoletnie dzieci.

Aktywuj Ofertę Rodzinną

Dzięki Ofercie Rodzinnej BIK:

Dostaniesz ostrzeżenie, gdy ktoś złoży wniosek o kredyt/pożyczkę na Wasze dane i możesz zareagować, jeśli to próba wyłudzenia

Zapobiegasz wyłudzeniom usług na Wasze dane np. abonamentu, czy telefonu w sieci komórkowej

W razie utraty lub kradzieży dokumentu tożsamości, możesz zastrzec dowód osobisty – swój lub chronionej osoby

W imieniu bliskiego kontaktujesz się z BIK i wyjaśniasz podejrzenie wyłudzenia

Na czym polega Oferta Rodzinna BIK:

 • Zakładasz swoje konto w portalu BIK, aktywujesz ofertę rodzinną i wysyłasz zaproszenie do osób, których chcesz objąć ochroną.
 • Każda zaproszona osoba musi mieć swoje konto w BIK; jeśli go nie ma – musi je założyć po otrzymaniu Twojego zaproszenia.  
 • O Wasze bezpieczeństwo dbają Alerty BIK, czyli ostrzeżenia SMS o próbach wyłudzenia na Wasze dane. Ty oraz Twoi bliscy, których zaprosiłeś do oferty rodzinnej, będziecie otrzymywać Alerty BIK na swój temat. Ty jako opiekun dodatkowo dostaniesz SMS, gdy ktoś z Twoich podopiecznych otrzyma Alert BIK (żeby pomóc w zablokowaniu wyłudzenia).
 • W Raporcie BIK, możesz sprawdzić czy już nie było wyłudzenia na dane bliskiego, sprawdzając jego historię kredytową.
 • Każda z osób, które obejmujesz ochroną może też samodzielnie korzystać ze swojego konta w BIK (każdy ma dostęp wyłącznie do danych na swój temat); Ty jako opiekun możesz się przełączyć na ich konta na wypadek, gdyby potrzebna była Twoja pomoc w wyjaśnieniu jakieś sprawy.

Pakiet Bezpieczna Rodzina

138 zł / za rok

 • Alerty BIK na rok dla Ciebie i nawet 4 dodatkowych osób
 • 1 Raport BIK dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich

Co zyskujesz:

Chronisz się przed wyłudzeniami, a dodatkowo w Raporcie BIK sprawdzisz, czy już wcześniej nie doszło do wyłudzenia na Twoje dane.

Pakiet Bezpieczna Rodzina Plus

238 zł / za rok

 • Alerty BIK na rok dla Ciebie i nawet 4 dodatkowych osób
 • 6 Raportów BIK dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich

Co zyskujesz:

Chronisz siebie i swoich bliskich przed wyłudzeniami. Ty i Twoi bliscy otrzymacie SMS zawsze, gdy ktoś złoży wniosek o kredyt na Wasze dane. Dzięki 6 Raportom BIK możesz regularnie kontrolować swoje zobowiązania w BIK.

Pytania i odpowiedzi

 • Kogo mogę objąć ochroną w ramach Oferty Rodzinnej BIK?

  Do udziału w ofercie rodzinnej możesz zaprosić dowolne dorosłe osoby (maksymalnie 4). Nie możesz objąć ochroną jedynie osób, które samodzielnie korzystają z oferty zawierającej Alerty BIK. Aby skorzystać z Twojego zaproszenia, dana osoba musi mieć konto w portalu BIK (może je założyć dopiero po otrzymaniu Twojego zaproszenia).

 • Co zrobić, gdy moje zaproszenie nie zostało zaakceptowane?

  W każdej chwili możesz sprawdzić status wysłanego zaproszenia. Jeśli zaproszenie już wygasło, możesz ponowić jego wysyłkę. Zawsze warto wyjaśnić zapraszanej osobie ideę oferty rodzinnej i upewnić się, że dana osoba chce zostać Twoim podopiecznym. Czasem niektóre osoby potrzebują pomocy przy zakładaniu konta w BIK. Jeśli ktoś nie skorzysta z Twojego zaproszenia, możesz wysłać zaproszenie do innej osoby (możesz mieć maksymalnie 4 podopiecznych).

   

 • Czy mogę usunąć/zmienić podopiecznego?

  Tak – możesz usunąć aktualnego podopiecznego. W takiej sytuacji Twój były podopieczny traci ochronę Alertów BIK, ale zachowuje swoje własne konto w BIK i może samodzielnie kupić wybraną przez siebie ofertę. Warto dodać, że również Twój podopieczny może w każdej chwili zrezygnować z udziału w ofercie rodzinnej – otrzymasz wtedy maila z informacją, kto zrezygnował. Zawsze możesz mieć maksymalnie 4 podopiecznych, więc w wolne miejsce możesz zaprosić kogoś innego.

    

 • Gdzie znajdę dodatkowe informacje o Ofercie Rodzinnej?

  Dodatkowe informacje znajdują się w regulaminie produktu.

  Regulamin Oferty Rodzinnej.

   

Oferta rodzinna