Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 

Poradnik BIK

Jak sprawdzić, czy ktoś wziął na mnie kredyt?

W dobie rozwoju gospodarczego i rosnącej konsumpcji coraz chętniej zaciągamy kredyty.

Więcej

Inflacja a kredyt – dlaczego raty kredytu rosną wraz ze wzrostem inflacji?

Dlaczego przy wysokiej inflacji rosną też kwoty zobowiązań i co można zrobić, żeby poradzić sobie z tą sytuacją?

Więcej

Harmonogram spłaty kredytu — co warto o nim wiedzieć?

Najważniejszym obowiązkiem osoby, która bierze kredyt lub pożyczkę, jest terminowa spłata zaciągniętego zobowiązania. W artykule wyjaśnimy, czym jest harmonogram spłaty, kiedy bank go wydaje i jakie mogą być konsekwencje opóźnień w spłacie.

Więcej

Wakacje kredytowe 2022 i 2023 - od kiedy wnioski i jakie są zasady?

Rosnące w szybkim tempie stopy procentowe spowodowały wzrost rat kredytów hipotecznych do poziomu trudnego do uniesienia przez wiele gospodarstw domowych. Na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, osoby spłacające kredyty hipoteczne będą mogły odroczyć nawet 8 rat - 4 w 2022 i 4 w 2023 roku. Kto może skorzystać z wakacji kredytowych i jak złożyć wniosek?

Więcej

Jak korzystać z karty kredytowej?

Nieprzewidziane sytuacje i nagłe wypadki mogą prowadzić do pilnej potrzeby skorzystania z dodatkowej gotówki. Aby zyskać takie wsparcie, nie musisz jednak sprawdzać ofert firm pożyczkowych. Istnieje bowiem alternatywa w postaci karty kredytowej, która pozwoli Ci skorzystać ze wsparcia finansowego. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, powinieneś dowiedzieć się, czym jest i jakie są zasady jej działania.

Więcej