Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

Poradnik BIK

Inflacja a kredyt – dlaczego raty kredytu rosną wraz ze wzrostem inflacji?

Dlaczego przy wysokiej inflacji rosną też kwoty zobowiązań i co można zrobić, żeby poradzić sobie z tą sytuacją?

Więcej

Harmonogram spłaty kredytu — co warto o nim wiedzieć?

Najważniejszym obowiązkiem osoby, która bierze kredyt lub pożyczkę, jest terminowa spłata zaciągniętego zobowiązania. W artykule wyjaśnimy, czym jest harmonogram spłaty, kiedy bank go wydaje i jakie mogą być konsekwencje opóźnień w spłacie.

Więcej

Wakacje kredytowe 2022 i 2023 - od kiedy wnioski i jakie są zasady?

Rosnące w szybkim tempie stopy procentowe spowodowały wzrost rat kredytów hipotecznych do poziomu trudnego do uniesienia przez wiele gospodarstw domowych. Na mocy ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, osoby spłacające kredyty hipoteczne będą mogły odroczyć nawet 8 rat - 4 w 2022 i 4 w 2023 roku. Kto może skorzystać z wakacji kredytowych i jak złożyć wniosek?

Więcej

Jak korzystać z karty kredytowej?

Nieprzewidziane sytuacje i nagłe wypadki mogą prowadzić do pilnej potrzeby skorzystania z dodatkowej gotówki. Aby zyskać takie wsparcie, nie musisz jednak sprawdzać ofert firm pożyczkowych. Istnieje bowiem alternatywa w postaci karty kredytowej, która pozwoli Ci skorzystać ze wsparcia finansowego. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, powinieneś dowiedzieć się, czym jest i jakie są zasady jej działania.

Więcej

Decyzja kredytowa – jakie czynniki zwiększają Twoje szanse na kredyt?

Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt, musisz mieć świadomość tego, jakie czynniki wpływają na decyzję banku. Im więcej warunków stawianych przez instytucję zostanie spełnionych, tym bardziej wzrosną Twoje szanse na pozyskanie finansowania. Co sprawdza bank i jakie czynniki wpływają na decyzję kredytową?

Więcej