Mieszkanie na start – jakie są założenia nowego programu rządowego? Do kogo jest skierowany?

„Mieszkanie na start” to rządowy program dla osób, które chcą kupić nieruchomość na własne potrzeby mieszkaniowe, posiłkując się kredytem hipotecznym. Program ten ma zastąpić funkcjonujące dotychczas programy mieszkaniowe: Bezpieczny Kredyt 2% i Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy. Jakie są jego najważniejsze założenia, kto może z niego skorzystać i co jeszcze warto wiedzieć o „Mieszkaniu na start”?

Jak działa kredyt konsolidacyjny. Kiedy warto z niego skorzystać?

Spłacasz kilka różnych zobowiązań, które powoli zaczynają ciążyć na Twoim budżecie?  W tym przypadku warto rozważyć kredyt konsolidacyjny. Czy jednak zaciąganie kolejnego zobowiązania w trudnej sytuacji ma sens? Dowiedz się, czym jest kredyt konsolidacyjny, kto może z niego skorzystać i czy się opłaca.

Kredyt a pożyczka – jakie są różnice? Jaka zdolność kredytowa?

Kredyt” i „pożyczka” to słowa, które bardzo często są stosowane zamiennie. W rzeczywistości są to jednak inne produkty finansowe, a zasady ich udzielania są określane przez odrębne przepisy prawa. Czym dokładnie różnią się kredyt i pożyczka?

Jak bank sprawdza zatrudnienie kredytobiorcy?

Aby zabezpieczyć swoje interesy, bank weryfikuje informacje o zatrudnieniu podawane przez klientów. Dowiedz się, w jaki sposób to robi!

Co może stanowić wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Jeśli chcesz kupić nieruchomość z pomocą kredytu bankowego, musisz mieć tzw. wkład własny. Żaden bank nie udzieli Ci bowiem kredytu na 100% wartości nieruchomości. Czym dokładnie jest wkład własny i co może się do niego zaliczać? Ile powinien wynosić przy kredycie hipotecznym?