Aplikacja BIK

Sprawdzaj BIK w telefonie!

 
  • Historia kredytowa
  • Zdolność kredytowa
  • Ocena punktowa

Ile muszę mieć punktów w BIK, żeby dostać kredyt?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie, chociaż często takie właśnie zapytania można znaleźć np. na forach dyskusyjnych. Niestety zazwyczaj odpowiedzi nie są prawidłowe.

Jedno jest pewne im więcej punktów tym lepiej, jeśli jednak chodzi o minimalną liczbę punktów niezbędnych do uzyskania kredytu wszystko zależy od banku. Dlaczego? Różne banki stosują różne polityki kredytowe. Ocena punktowa jest podpowiedzią dla banku, jakie jest prawdopodobieństwo tego, że kredyt o który wnioskujesz będziesz spłacał terminowo.

Niektóre banki udzielają kredytów tylko takim osobom, w przypadku których to prawdopodobieństwo spłaty jest bardzo wysokie. Inne instytucje dopuszczają kredytowanie klientów, w przypadku których ryzyko niespłacenia kredytu jest wyższe, czyli ocena punktowa niższa. Pamiętaj, że ocena punktowa nie jest jedynym kryterium, które bank bierze pod uwagę. Możesz o tym przeczytać w naszym poradniku w tekście Czym jest zdolność kredytowa?

Jeśli chcesz sprawdzić czy twoja historia kredytowa oraz ocena punktowa są wystarczające do ubiegania się o kredyt, skorzystaj z Analizatora kredytowego BIK, który podpowie Ci jakie masz szanse na kredyt i co ewentualnie zrobić żeby te szanse zwiększyć.

Raport BIK

Sprawdzisz, jakie masz szanse na kredyt.

Więcej o Raporcie BIK

Przeczytaj również